Jdi na obsah Jdi na menu

Repertoár

Nosáčkova dobrodružství

Námět: Zdeněk Turba

Výprava: Eva Peřinová

Hudba:   Jiří Bulis 

 Hlavní postavou příběhu je malý panáček, kterého se truhlář vyřeže ze dřeva. K velkému mistrovu nadšení panáček ožije ovšem nepůsobí svému tátovi jenom radost - tak jako jiné děti má i on spoustu chyb a jedná podle své vlastní úvahy, avšak bez zkušennosti s následky svých činů. A tak se často dostává do nepříjemných situací a prožívá různá zklamání, až nakonec pochopí, že nelze vždy jednat tak, jak jej právě napadne, a že poslouchat tatínkovy rady se vyplácí. Pohádka je určena dětem od 3 - 9 let.

 

Když jde kůzle otevřít

Autoři: Jan Vodňanský, Pavel Polák

Hudba: Vlastimil Peška

Režijní dohled: Petr Vágner

Výprava: Jiřina Kopřivová, Dana Veselá

Divadelní inscenace vznikala na motivy známé české pohádky o chytrých kůzlátkách a vlkovi, kterému se nepodařilo přes veškerou snahu kůzlátka přechytračit. Kůzlátka, tak jako děti poslouchaly svou maminku a nikomu neznámému dveře neotevřely, v tomto případě lstivému vlkovi. Nápaditě s patřičnou dávkou humoru zpracované představení u kterého se pobaví nejen děti, ale i dospělí. Pohádka je určena dětem od 3 - 9 let.

 

O pejskovi a kočičce

Námět: Jan Kalina

Režie: Václav Lautner

Hudba: Petr Dvorník

Výprava: Eva Peřinová

Příběh dvou zvířátek pejska a kočičky: Humorně pojaté představení má ve zpětné vazbě působit na rozvoj dětského chápání etiky mezilidských vztahů, podněcovat fantazii a estetické cítění . O tom jak láska dvou zvířátek je stejná jako láska dvou lidí. Pohádka je určena dětem od 3 - 8 let.

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRO DOSPĚLÉ

Brejle

Režie a autor: Jiří Císler

Kostýmy a výprava: Eva Peřinová

Hrají Edvard Kolář, Dana Veselá

Muž a žena. Oba mají za sebou rozvod. Svoji osamělost si uvědomují stále víc. K hledání nového partnera jim chybí odvaha o příležitost. Oba se však chtějí o to ještě alespoň jednou pokusit. Úzkostlivě se přitom snaží vyvarovat chyb z minulosti. Domluví se schůzku prostřednictvím inzerátu. To je výchozí situace komorní komedie Jiřího Císlera, ve které autor ,, obdařil,, obě postavy malým, ale nezanedbatelným nedostatkem: silnou krátkozrakostí. A tak na schůzku přijdou bez ,,brejlí,, a jak to vše dopadne, včetně trapasů a komických situací a nečekaného rozuzlení hry uvidí sám divák.

 

Oboustranná past

Autor: J.Čejka

Režie: Petr Dufek

Hrají : Edvard Kolář, Dana Veselá

Tragikomedie ,, Oboustranná past,, čerpá námět z našeho současného života a pod úhlem satirického pohledu pranýřuje záporné stránky morálky dnešního člověka: sobectví, citovou chudobu, ješitnost, vypočítavost i konzumní způsob života.